Lehepuhur on kõige intrigeerivam aiatööriist, mis igal sügisel meedias kõneainet pakub. Bensiinimootoriga lehepuhur tekitab samasugust müra nagu muruniiduk või trimmer, kuid miskipärast kipub just lehepuhur naabritele enim meelehärmi tekitama. Hoolimata sellest on lehepuhur hea tööriist nii suurte kui ka väikeste aedade koristamiseks. Pealegi on lehepuhur ütlemata universaalne tööriist, mis leiab kasutust aastaringselt.

akulehepuhur

Seljaskantav või käeshoitav?

Sarnaselt kõigi teiste aiatööriistadega tuleb ka lehepuhuri valimisel lähtuda oma aia suurusest ja tööriista kasutussagedusest. Lehepuhurid jagunevad suures pildis kaheks: professionaalsed ja kodukasutaja lehepuhurid. Profipuhurid on suuremad ja võimsamad ning reeglina seljaskantavad. Need on mõeldud väga suurte aedade või parkide jaoks. Seljaskantava lehepuhuriga on kasutajal mugavam tööd teha pikemaajaliselt. Kui sinu aed on aga keskmise suurusega, siis sobib sulle hästi käeshoitav lehepuhur, mis on kerge ja lihtne käsitseda kitsastes kohtades. Lisaks on mõningatel käeshoitavatel lehepuhuritel ka imemisfunktsioon, mille abil saad lihtsa vaevaga kokku kogutud lehed purustada kompostiks.

Profi lehepuhur

Kas aku või bensiin?

Märksa põletavam küsimus lehepuhuri valikul on, kas akutoitel või bensiinimootoriga tööriist? Mõlemaid, nii profi kui kodukasutaja lehepuhureid, tehakse täna akutoitel või bensiinimootoriga. Kodukasutajale soovitame pigem akulehepuhureid. Need on oluliselt vaiksemad bensiinimootoriga lehepuhuritest, madalama vibratsioonitasemega ja ühtlasi aitavad hoida heanaaberlikke suhteid. Tänapäeva akutehnoloogia nii kaugele arenenud, et võimsama akuga võib tööaeg ulatuda juba üle 1h. Kui aga selleks jääb veel väheks, siis lisaakuga ei ole põhjust muretseda, et aku tühjenemisel jääb töö poolikuks. Suurematel pindadel ja raskemate tööde tegemisel soovitame seljaskantavat bensiinimootoriga lehepuhurit.

Husqvarna lehepuhur

Milliseid parameetreid vaadata?

Lehepuhuri valikul tuleb lisaks mootori võimsusele lähtuda ka teistest parameetritest. Nimelt tuleb vaadata maksimaalset õhuhulka ja õhukiirust. Õhuhulka mõõdetakse kuupmeetrit tunnis ning kiirust meetrit sekundis. Mida suurem õhuhulk, seda rohkem õhku suudab lehepuhur toota ja seeläbi puhastada suuremat ala. Mida suurem on õhukiirus, seda kiiremini ja kaugemale suudab lehepuhur lehti lükata. Mõlemad parameetrid on lehepuhuri valiku puhul olulised ja lähtuvad vanast tõekspidamisest mida suurem seda parem.